volvo_in_car_delivery

Robisz czasem zakupy przez internet? O ile nie zamówisz dostawy do paczkomatu, to zwykle czeka Cię wycieczka na pocztę lub boksowanie się z kurierem, który kończy pracę o 16:00. Volvo pokazuje, że zakupy można dostarczyć do bagażnika Twojego samochodu. Niestety takie rzeczy tylko w Szwecji.

PostNord wspólnie ze sklepami Lekmer.com i Mat.se dostarczają zakupy do bagażnika. Usługa Volvo In-car Delivery działa w oparciu o Volvo On Call. System ten pozwala zdalnie sterować niektórymi funkcjami samochodu. W tym wypadku wybranie usługi dostawy do bagażnika daje kurierowi możliwość zlokalizowania samochodu, a następnie jednorazowego dostępu do bagażnika.

Doceniam technologię, ale nie widzę jej popularyzacji w innych częściach Europy. Mówię to z perspektywy osoby, której w pięknej Hiszpanii skradziono cały bagaż właśnie z bagażnika samochodu. Obawiam się, że i nad Wisłą czym prędzej wyspecjalizowałaby się grupa złodziejaszków obserwujących kurierów i opróżniających bagażniki. Szkoda.


Usługa Volvo In-car Delivery jest obecnie dostępna w Göteborgu dla właścicieli Volvo wyposażonych w system On Call. System ten to rozwinięcie eCall – paneuropejskiego systemu wzywania pomocy w razie wypadku. Kierowcy niechętnie dają się się śledzić. Rozwiązania typu On Call mają ich zachęcić do zakupu nowej technologii oferując szeroki pakiet usług dodanych.

Co potrafi system Volvo On Call? Obejrzyj mój test Volvo XC60.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *