Motogang.

motogang

prawy przód

W Polsce grasuje motogang. A właściwie grasował, bo ABW i prokuratura w Przemyślu twierdzą, że rozpracowały grupę firm wyłudzających VAT na sprzedaży samochodów poza Polskę. Warto wyjaśnić, że sam reeksport nie jest nielegalny. Po prostu przy okazji ktoś odliczał wyłudzał VAT. Nawet jeśli w proceder zaangażowanych było paru dilerów, to cień podejrzeń kładzie się na całej branży. Kto był ostatnio w salonie samochodowym? Z takim poziomem obsługi klienta cud, że cokolwiek sprzedają.

lewy przód

Cokolwiek słabo sprzedaje się Ford B-Max. W rumuńskiej fabryce zwolnienia. Ale moim zdaniem problemem nie jest nie tyle rosnąca popularność crossoverów, co po prostu zbyt wysoka cena.

prawy tył

Zaledwie trzy miesiące temu działalność w Polsce rozpoczął Uber. Obyło się bez protestów taksówkarzy i darcia szat. Zresztą do dziś nie jechałem Uberem, bo jakoś bardziej ufam radio taxi niż mobilnej aplikacji (może uda mi się to naprawić w najbliższy weekend). Tymczasem Uber zbiera cięgi (m.in.) za sugestię prezesa, żeby zbierać materiały kompromitujące dziennikarzy piszących negatywnie o firmie.

Niniejszym oświadczam, że nie wiedziałem, że wino, które piłem w towarzystwie dwóch obcych kobiet, pochodziło z kradzieży.

 lewy tył

Kompromitujące materiały to pikuś przy wieloletnich wyrokach, które odsiadują aktywiści przeciwstawiający się łamaniu praw człowieka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Raport Amnesty International opublikowano na kilka dni przed Grand Prix F1 w Abu Dhabi w nadziei, że odwróci uwagę świata od złota, złota, złota i pieniędzy. Ale ten kij ma dwa końce. Te same władze nie miały problemu z uciszeniem krytyków amerykańskiej interwencji w Iraku. I wtedy też była to decyzja biznesowa.

 piąte koło u wozu

Mam wrażenie, że w sztuce wymyślania dziwnych (i śmiesznych) nazw samochodów przodują Japończycy. Do tej listy zapewne niebawem dołączy Suzuki Hustler.

Hustler

(Skądinąd wybrany Samochodem Roku 2015 podczas Konferencji Japońskich Naukowców i Dziennikarzy Motoryzacyjnych)

4 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *