Joe Le Taxi.

joeletaxi

 

prawy przód

Jeszcze parę lat temu wszyscy chcieli diesle. Bo to mniej pali, a w dodatku paliwo tańsze. Dziś na dłuższych trasach rzeczywiście diesel zwykle bardziej się opłaca, ale w cyklu mieszanym lub miejskim lepiej pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Rozumieją to Niemcy, którzy także stawiają dziś na hybrydy. Diesli nie chcą nawet Francuzi. Spodziewam się, że za parę lat używane diesle Mirek Handlarz Przedsiębiorca będzie rozdawał w gratisie.

A propos używanych samochodów, to jakiś czas temu MSW uruchomiło serwis historiapojazdu.gov.pl w którym można sprawdzić pochodzenie samochodu lub motocykla. Nieuważnych już ktoś łapie w swoją sieć.

lewy przód

Nowoczesne rozwiązania w samochodach to coraz częściej nie tylko napędy, ale przede wszystkim systemy inforozrywki. PSA i EuraTechnologies podpisały umowę, której celem jest nawiązanie bliższej współpracy pomiędzy start-upami i drugim co do wielkości europejskim producentem samochodów w zakresie projektów wykorzystujących cyfrowe technologie. Planowane są między innymi hackathony. O ile dobrze pamiętam w Polsce mamy już pewne sukcesy w dziedzinie systemów inforozrywki. Może trzeba założyć jakiś klaster?

Tymczasem polscy inżynierowie będą projektować dla Volkswagena. A ja żałuję, że nie jestem 15 lat młodszy, bo poszedłbym na naukę do Rolls-Royce’a.

prawy tył

Nissan chwali się, że dostarczył klientowi pierwszego Pulsara. Skoro to taka okazja, to ja też wrzucę pierwszą jazdę Pulsarem.

Nissan bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Pulsarem. Auto jest tak przestronne z tyłu, że spokojnie nadawałoby się na taksówkę.

lewy tył

Taksówkarze nie mają łatwego życia. Muszą zmagać się z technologicznie zorganizowaną konkurencją taką jak Lyft czy Uber. Z drugiej strony po przygodach z taksówkami w Warszawie właściwie nie mam sentymentów. Samochody brudne, w słabym stanie technicznym, kierowcy niemili i zniechęcający do płacenia kartami, a przede wszystkim niekompetentni. Ulica Burakowska powinna się większości z domem kojarzyć. Jak jeden z drugim nie zna miasta, to trzeba było nie kupować nawigacji z Biedronki. Niestety, Warszawa to nie Londyn.

piąte koło u wozu

Nie pamiętam w jakich okolicznościach natrafiłem na tę sesję zdjęciową, ale znalazłem ją dziś zapisaną w ‘obejrzyj później’. NSFW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *