diesel_musi_dymic

Ostatnio Red. Maciej “Pertyn” Pertyński popełnił bardzo ciekawy tekst o dieselgate. Przy okazji prezentacji nowej Hondy HR-V postanowiłem nagrać z nim krótką rozmowę na ten temat.

Z góry uprzedzam, że rozmowa nie jest krótka, bo Pertyn ma szeroki zasób wiedzy i chętnie się nią dzieli. Ponadto pani na zdjęciu ilustrującym tekst w żaden sposób nie jest z Maćkiem spokrewniona. Niestety nie będzie też zdjęć Pertyna w szpilkach, chociaż mam takie zapisane na wypadek, gdyby szukał ministra do swojej kancelarii, kiedy już zostanie prezydentem Polski. I nie będzie za wiele o Hondzie HR-V, bo dieselgate na razie dotyczy głównie koncernu Volkswagena (i jego marek: Audi, Seat, Skoda).

Chociaż tydzień temu Mazda była jeszcze czysta, a dziś wcale nie jest to już takie pewne. Po prostu Volkswagen miał pecha. Z tej perspektywy Toyota podjęła słuszną decyzję o zaprzestaniu prac na rozwojem silnika wysokoprężnego i skupieniu się na hybrydach, podczas gdy diesle kupuje z BMW.

W przypływie dobrego samopoczucia Volkswagen nie doszukał się na razie winy swoich ludzi potencjalnie zamieszanych w skandal. Ale dla zainteresowanych koncern z Wolfsburga uruchomił serwis internetowy, w którym możesz sprawdzić, czy Twój samochód kwalifikuje się do akcji serwisowej. Volkswagen przewiduje też ograniczenie wydatków na mniej istotne projekty, skupiając się ostatecznym rozwiązaniu dieselgate. Powodzenia, bo według nieoficjalnych źródeł europejscy producenci samochodów sami przyznają, że wymogów normy emisji Euro 6 diesle nie są w stanie spełnić.

O co chodzi z silnikami diesla, normami emisji spalin Euro 6, tlenkami azotu, itp? Wszystkiego dowiecie się z poniższego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.