W języku francuskim etron oznacza coś zupełnie innego. Dlatego polski dział prasowy Grupy Volkswagen zabrał kilkoro dziennikarzy w Alpy, żeby pokazać im, że elektryczne Audi e-tron jest znacznie lepsze, niż uważają Francuzi.

🏎️🏎️🏎️ SJS Driving Academy zaprasza na szkolenia! 🏎️🏎️🏎️🏎️

🏁🏁🏁Do końca sierpnia na hasło MAREKDRIVES 10% zniżki. 🏁🏁🏁

To była prawdziwa walka z czasem. Przed wyjazdem omówiłem moje potrzeby (Tomek oddał nam do wyłącznej dyspozycji jeden z trzech samochodów) i przejrzałem trasę. 200-300 kilometrów dziennie. Bułka z masłem. Jest kiedy i gdzie się zatrzymać, żeby ponagrywać. Tylko, że nie.

Po Europie Zachodniej jeździ się o wiele spokojniej niż w naszej części świata. Poza jednym lokalesem w jakimś mini aucie terenowym, który nie miał czasu ciągnąć się za sznurem turystów, wszyscy jadą zgodnie z przepisami, nikt się nie spieszy, a motocykliści nie muszą być z przodu. Zresztą na przełęczy Stelvio pomagałem starszemu Niemcowi podnieść objuczoną niczym dromader Africę Twin. Wiesz jak podnieść nawet najcięższy motocykl? On nie wiedział.

W dodatku autostradami prawie nie jechaliśmy. Wszystko jakieś drogi przez miasteczka i wsie. Pierwszego dnia musieliśmy być w umówionym miejscu, żeby samochód techniczny pomógł nam nagrać przejazdy. Drugiego dnia z wywieszonym jęzorem zasuwaliśmy na Przełęcz Stelvio, żeby w końcu nagrać znaczną część testu. Udało się, a potem jeszcze tylko półtorej godziny do hotelu. Burza złapała nas dopiero po kolacji.

Nie opowiadam tego po to, żeby się żalić. Jestem pewien, że w twoim życiu były cięższe chwile, niż przejazd po paru malowniczych przełęczach. Chodzi o to, że i na Furce, i na Stelvio, i na Timmelsjoch wszyscy jechali spokojnie (McLareny, Porsche i Ferrari też). I w takich warunkach samochody elektryczne nagle stają się bardzo ekonomiczne.

Przed Stelvio ładowaliśmy się w St. Moritz. Po zjeździe ze Stelvio i dojeździe do hotelu w Merano miałem taki sam zasięg, jak po odpięciu z ładowarki w St. Moritz. 170 km przejechałem “za darmo”. Da się? Da się.

A jak w tym wszystkim sprawdza się Audi e-tron S quattro?

Zapraszam na test.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *