Nowe BMW X5 wygląda niemal identynie jak model, który zastępuje. Ale jest rewolucyjne z dwóch powodów: ma zupełnie nowy system inforozrywki i opcjonalny pakiet terenowy.

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8
https://autokatalog.samar.pl

Tego jeszcze nie było! Terenowe BMW. Spróbujcie wpisać w wyszukiwarkę hasło terenowe BMW albo BMW off road. W najepszym wypadku traficie na ogłoszenia sprzedaży któregoś z bawarskich SUVów lub na szkołę jazdy w terenie BMW Motorrad. Ale nikt na poważnie nie stara się nas przekonywać, że któreś z aut serii X służy do czegoś więcej, niż wożenie dzieci do szkoły. Jasne, zdarzają się ludzie, którzy zakładają do terenowe opony, zderzaki zamieniają na osłony podwozia i próbują swoich sił w terenie, ale nikt poza Rosjanami nie próbuje BMW jeździć w teren. Zresztą skutki bywają opłakane.

Aż tu nagle dzwoni telefon z BMW. Zapisują mnie na test nowego BMW X5. W dodatku do wyboru jest nowość – wersja z pakietem xOffroad. I słyszę, że mam tym samochodem pojechać w teren, bo teraz to jest samochód prawie terenowy. I rzeczywiście opcjonalny pakiet xOffroad zawiera m.in. pneumatyczne zawieszenie, elektroniczną blokadę tylne dyferencjału, osłony podwozia i terenowe tryby. Na pewno można takim samochodem zajechać dalej od asfaltu i może nawet wrócić w jednym kawałku. Pytanie czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *