Jazda próbna

Czy Renegade może się podobać?

lamas

W 2009 roku Chrysler ogłosił bankructwo, po którym Fiat stopniowo wykupywał akcje amerykańskiego koncernu, aż w 2014 roku Włosi przejęli Chryslera w całości. Wkrótce potem ogłoszono powstanie Fiat Chrysler Automobiles i 5-letniego planu, w ramach którego powstawać mają nowe modele lepiej dopasowane do potrzeb rynku, m.in. Jeep Renegade.

Renegade to wynik współpracy Jeepa z Fiatem. Na tej samej płycie podłogowej powstaje Fiat 500X. Nazwa Renegade nawiązuje do historii Jeepa. Renegade nazywała się jedna z wersji specjalnych modelu CJ. Później tak nazywano jeden z poziomów wyposażenia w modelu Wrangler YJ w latach 90-tych ubiegłego wieku. W YJ projektanci Jeepa wprowadzili prostokątne światła z przodu, co bardzo nie spodobało się fanom Wranglera. W późniejszych generacjach reflektory były już zawsze okrągłe.

jeeprenegade1991

Jeep Renegade zachowuje typowe dla Jeepa elementy, jak okrągłe reflektory czy 7-żebrowy grill. Do tego pudełkowaty kształt, krótkie zwisy, mocno zaznaczone nadkola. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to oprócz kilku znaczków Jeep projektanci rozrzucili po całym samochodzie kilkanaście emblematów z charakterystycznym grillem. Dzięki temu zawsze podświadomie wiesz, że prowadzisz Jeepa.

Przeczytaj też to

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *