W 2009 roku Chrysler ogłosił bankructwo, po którym Fiat stopniowo wykupywał akcje amerykańskiego koncernu, aż w 2014 roku Włosi przejęli Chryslera w całości. Wkrótce potem ogłoszono powstanie Fiat Chrysler Automobiles i 5-letniego planu, w ramach którego powstawać mają nowe modele lepiej dopasowane do potrzeb rynku, m.in. Jeep Renegade.

lamas

Renegade to wynik współpracy Jeepa z Fiatem. Na tej samej płycie podłogowej powstaje Fiat 500X. Nazwa Renegade nawiązuje do historii Jeepa. Renegade nazywała się jedna z wersji specjalnych modelu CJ. Później tak nazywano jeden z poziomów wyposażenia w modelu Wrangler YJ w latach 90-tych ubiegłego wieku. W YJ projektanci Jeepa wprowadzili prostokątne światła z przodu, co bardzo nie spodobało się fanom Wranglera. W późniejszych generacjach reflektory były już zawsze okrągłe.

jeeprenegade1991

Jeep Renegade zachowuje typowe dla Jeepa elementy, jak okrągłe reflektory czy 7-żebrowy grill. Do tego pudełkowaty kształt, krótkie zwisy, mocno zaznaczone nadkola. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to oprócz kilku znaczków Jeep projektanci rozrzucili po całym samochodzie kilkanaście emblematów z charakterystycznym grillem. Dzięki temu zawsze podświadomie wiesz, że prowadzisz Jeepa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *