DS9 to flagowa limuzyna spod znaku DS – należącej do dawnego PSA marki oferującej luksusowe modele w cenie wyższej niż Citroen, z którego DS się wywodzi.

🚔🚔🚔Ten samochód zabezpieczysz z Niedźwiedź Lock!🚔🚔🚔
https://www.niedzwiedz-lock.pl/marek-drives
🚦Odwiedź stronę Partnera kanału Marek Drives🚦

DS to nawiązanie do innowacyjnego (i obecnie już kultowego) Citroena DS, znanego jako “déesse” (bogini). Wprowadzony na rynek w 1955 roku model wyznaczał trendy w motoryzacji. To w nim zadebiutowało hydropneumatyczne zawieszenie czy reflektory doświetlające drogę w zakrętach. Produkcja DS zakończyła się dopiero w 1975 roku.

Od tego czasu Citroen oferował futurystyczne limuzyny, ostatnią z których był model C6. Na tym tle DS9 jest po pierwsze bardzo stonowany, a po drugie oferuje niewiele ponad to, co można znaleźć w innych modelach dawnego PSA (obecnie Stellantis).

Jak na Citroena (lub produkt stworzony we współpracy z Citroenem) przystało, DS9 prezentuje unikalne podejście do projektowania samochodów. Niektóre elementy zachwycają elegancją, inne… zapadają w pamięć z innych przyczyn.

Zaskakuje dobra dynamika i prowadzenie, które przywodzi na myśl niemieckie limuzyny z tego segmentu. Ale DS9 pozostaje przy tym komfortowe.

Citroen C6 oraz DS5 i DS7 służyły lub służą francuskiej głowie państwa, ale DS9 jeszcze nie dostąpił tego zaszczytu. Może jest to model tak nowy, że nie było jeszcze czasu na stworzenie wersji opancerzonej? A może fakt, że DS9 produkowany jest wyłącznie w Chinach sprawia, że francuskiemu prezydentowi nie wypadałoby się nim poruszać?

Zapraszam na test DS9!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *