Na zdjęciu są Ford Fiesta 6. i 7. generacji. Znajdź 10 różnic.

Dłuższą chwilę studiowałem dane techniczne, specyfikację, zdjęcia i miałem duży problem ze wskazaniem ewidentnych różnic. Okazuje się, że zmieniono reflektory, lampy z tyłu, maskę, przetłoczenia z boku są inne, rozstaw osi jest o 4 mm dłuższy, ale już cały samochód jest o 7 cm dłuższy od starej generacji.

Dla mnie największą zaletą nowego Forda Fiesty jest system inforozrywki Ford Sync 3. Ten, który mieliśmy na wyprawie w Kanadzie, ale którego Ford nie miał przez dłuższy czas w żadnym z samochodów testowych w Polsce. Ale system inforozrywki to za mało, żeby wybrać konkrenty samochód. Ewentualnie można jakiś zdyswalifikować (patrz np. Mazda2).

Czym jeszcze wyróżnia się Ford? Prowadzeniem. Akurat kiedy testowałem Fiestę, odbyła się polska prezentacja Volkswagena Polo, również GTI. Dużo sobie po Polo GTI obiecywałem i bardzo się rozczarowałem. Zwykłe Polo jest OK, ale GTI ma niewystarczająco bezpośredni układ kierowniczy. Na tym tle nawet Ford Fiesta z litrowym silnikiem EcoBoost prowadzi się lepiej.

Do tego jeszcze cena. Domyślam się, że gdybym dziś wszedł do salonu i chciał wyjechać Fordem Fiestą, dostałbym solidny rabat. A gdybym upadł na głowę, mógłbym nawet zamówić wersję Vignale. Tak, jest Ford Fiesta w wersji Vignale. Ale szybki układ kierowniczy i Sync 3 wystarczą, żeby przkonać klientów do Fiesty, która w dodatku wizualnie tak niewiele różni się od poprzedniej generacji?

Ford Fiesta wg Ani.

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *