Jazda próbna

Honda Jazz Dynamic – ptaka cień

Honda odświeżyła model Jazz i dodała nową wersję wyposażenia. Honda Jazz Dynamic ma też nowy, półtoralitrowy silnik. I grill w kształcie skrzydeł ptaka.

Ostatnio testowałem Hondę Jazz ponad dwa lata temu. Miałem do niej parę zastrzeżeń, ale ogólnie jako auto miejskie była to ciekawa propozycja. To powiedziwaszy, nadal nie znalazłem idealnego samochodu w segmencie B. Ten motyw będzie się jeszcze powtarzał.

Honda Jazz Dynamic z silnikiem o pojemności 1,5 litra jest kompletnie zbędna. Aby utrzymać cenę na poziomie Elegance, Honda wyrzuciła z mocniejszego modelu kilka elementów wyposażenia, które dziś powinny być już w każdym samochodzie, szczególnie w wyższych wersjach wyposażenia. Czy wersja Dynamic jest w związku z tym zauważalnie szybsza, bardziej dynamiczna? Niespecjalnie. Zza kierownicy to kolejny miejski maluch, chociaż poprawiono w nim parę rzeczy, m.in. zawieszenie.

Ale z bliżej mi nieznanych przyczyn za białym Jazzem na czarnej feldze wszyscy się oglądali. Czułem się, jakbym prowadził co najmniej S2000. Oglądali się starzy i młodzi, mężczyźni i kobiety. Nie wiem, co zrobiła Honda, ale Jazz Dynamic najwidoczniej się podoba ulicy.

Ja nie obejrzałbym się za nim i szczerze mówiąc nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem Jazza na drodze. No dobrze, Jazza poprzedniej generacji ma ktoś w rodzinie i bardzo sobie chwali. I to akurat rozumiem, bo moim zdaniem Honda Jazz to bardzo poprawny samochód dla ludzi oczekujących od samochodu o małych rozmiarach zewnętrznych, ale o obszernym wnętrzu.

Honda Jazz Dynamic wg Ani.

Przeczytaj też to

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *