KIA ProCeed (bez podkreślnika i apostrofu) to 5-drzwiowy shooting brake. Albo mówiąc po ludzku – mniej praktyczne kombi.

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8
https://autokatalog.samar.pl

Co to w ogóle jest shooting brake? Tak kiedyś nazywano bryczki do polowań i jak wiele okołokonnych określeń, również shooting brake przeszło do egzaltowanego języka motoryzacyjnych marketingowców. W ostatnich latach shooting brake oferował szczególnie Mercedes, najpierw w modelu CLS, a potem również CLA. CLS Shooting Brake okazał się takim sukcesem, że raczej nie powróci w obecnej generacji.

Co na to KIA? KIA twierdzi, że między hatchbackiem a kombi (które w dodatku na niektórych rynkach nazywa się SportsWagon) jest miejsce na model, który nie wygląda jak typowe kombi, ale łączy funkcjonalność auta z większym bagażnikiem z modelem o sportowym zacięciu. I tu jupitery kierują się na Kię ProCeed.

KIA pro_cee’d ProCeed jest niższa od kombi, ma mniejszy prześwit, gorszą widoczność wstecz, mniejszy bagażnik, ale jest od razu lepiej wyposażona i występuje nawet w wersji GT, jak hatchback. Ponadto KIA ProCeed ma zmodyfikowane zawieszenie, dzięki czemu powinna być bardziej angażująca w prowadzeniu.

Czy tak jest naprawdę? W krótkim czasie, który spędziłem z nowym ProCeedem podczas pierwszych jazd testowych, samochód nie zawiódł moich oczekiwań (czego bardzo się obawiałem). Do przewidzenia była fatalna widoczność wstecz, ale poza tym KIA ProCeed jest bardzo przyzwoitym kombi shooting brake, które przede wszystkim nie wygląda, jak nudne kombi twojego sąsiada.

KIA ProCeed wg Ani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *