Nowa Mazda3 to jakościowy skok. Nawet biorąc poprawkę na kilka niedociągnięć.

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8
https://autokatalog.samar.pl

Ostatnio wszyscy chcą być premium lub przynajmniej bezwystydnie luksusowi. Strategia Mazda Premium przewiduje pozycjonowanie samochodów japońskiej marki wyżej niż dotychczas. Żadnego Vignale czy DS. Po prostu Mazda będzie premium.

Na pewno po zajęciu miejsca za kierownicą czuć, że nie siedzi się w Oplu czy Volkswagenie. Jest miękko, elegancko, minimalistycznie. I nie trzeba od razu wybierać najwyższej wersji wyposażenia, bo to samo wykończenie jest też w niższych wersjach. Na polskim rynku zachowano poziomy wyposażenia, ale na przykład w Niemczech jest po prostu Mazda3, a elementy wyposażenia dokupuje się w pakietach. Być może chodzi o przyzwyczajenia klientów, albo o zakopanie w cenniku opcji?

Cennik Mazdy w Polsce jest bardziej uduchowiony niż Magda Gessler rozpływająca się nad sorbetem z malin. Musiałem poprosić dział prasowy o stworzenie dla mnie chamskiej tabeli, bo nie byłem w stanie przekopać się przez opis kunsztu i wyrafinowania. Na końcu i tak za duszę ruchu trzeba zapłacić, chociaż niekoniecznie tak wiele, jak się niektórym wydaje. Kwestia porównania z konkurencją i tu Mazda powinna maksymalnie uprościć formę prezentacji, żeby można było się przekonać, o ile Mazda3 jest tańsza od porównywalnej Corolli czy Golfa.

Wnętrze OK. Nowa wersja MZD Connect jeszcze lepiej. Nareszcie znów mogę polecać Mazdę, nawet jeśli komunikaty głosowe nadal są zabawne (obejrzyj test do końca!). Prowadzenie przez większość czasu OK, chyba że się zapomnisz i wtedy sprawy się komplikują. I jeszcze to odłączanie dwóch cylindrów. Niby nic nowego, ale Mazda3 wchodzi wtedy w wibracje. Mało premium. O widoczności nawet nie ma co wspominać. Zajrzyj na mój instagram.com/marek_drives

Mazda3 budzi we mnie mieszane uczucia. Wiele poprawiono tam, gdzie dotychczas było słabo. Ale tam gdzie nie było na co narzekać, mam wrażenie, jakby Mazda się cofnęła. Nie skreślam jej jednak. Mazda3 ma potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *