Mercedes-Benz Klasy C w cenie od 125 ooo złotych! Możesz jeździć MERCEDESEM w cenie lepiej wyposażonego Mondeo. Tylko co to za Mercedes?

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8

Testowy Mercedes C200 wyspecyfikowany był za niecałe 200 000 złotych netto, czyli ok. 240 000 złotych brutto. Czyli mieścił się w widełkach, które teoretycznie jakaś firma może ustalić dla swojego pracownika. Samochód do 100, do 150, do 200, itd. Ale za 200 000, to można kupić trochę lepiej wyspecyfikowaną Klasę A lub BMW Serii 1, a nie Klasę C.

Szczerze mówiąc od wprowadzenia na rynek W205 nie pałałem do tej Klasy C ciepłym uczuciem. Dopiero tak od C400 robiło się ciekawie. Ale miałem nadzieję, że może po faceliftingu coś się zmieniło. Niestety nie. Przejechałem moją testową trasę. Nuda. Ani to nie jedzie, ani nie jest specjalnie komfortowe. Nie bardzo wiem, co wyróżnia Mercedesa Klasy C na tle konkurencji, żebym miał go komuś polecić. Pomijam feralne AMG C43, bo podobno bardzo szybko jeździ, ale ostatnio wiele czasu spędza na policyjnym parkingu na Słowacji.

Mercedes C200 za 200 000 złotych netto ma wirtualne zegary, sterowanie głosowe lepsze niż w Audi za pół bańki, ale brakuje w nim moim zdaniem tego co sprawia, że jakieś auto uznajemy za luksusowe. Nie ma w nim wszystkich najnowszych systemów, nie ma w nim mocnego silnika, nie ma w nim komfortowego zawieszenia. Jest znaczek na masce.

Zanim więc kupisz Mercedesa czy dowolne inne auto z segmentu premium zapomnij o podstawowych silnikach. Weź coś przynajmniej ze środka stawki, a potem dodaj 30-50 procent do ceny, bo tyle będzie cię kosztować przyzwoicie wyposażone auto premium.

Mercedes C200 wg Ani.

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Wolał bym kupić W210 e55 klasyczny model dużo pod maską komfort myślę że lepszy i tańszy. Jeśli ktoś by miał kupować merca za 200tys dla szpanu to na ulicy więcej widzów miał by stary okular w210 e55….