Mercedes-Benz EQV na papierze wygląda, jak idealny samochód dla miejskiego przewoźnika lub wielodzietnej rodziny. Spory zasięg, 6-8 miejsc, przyzwoity bagażnik. Ale jak jest naprawdę?


Mercedes-Benz EQV to elektryczny van zbudowany na bazie Mercedesa Klasy V. Odświeżona niedawno Klasa V ma teraz nowy stsem inforozrywki MBUX. Parę lat temu trafił on najpierw do nowego Sprintera. Za kierownicą Mercedes-Benz EQV (oraz Klasa V) to połączenie tradycyjnych mercedesowych zegarów i kierownicy z nowoczesnym wyświetlaczem oraz gładzikiem do sterowania systemem inforozrywki. Mercedes-Benz EQV dostępny jest w dwóch wersjach różniących się rozstawem osi oraz liczbą miejsc siedzących. Elektryczny van Mercedesa może przewieźć 6 lub 8 pasażerów.

Już kilka lat temu Mercedes zaprezentował elektrycznego vana eVito. Wersja furgon, typowo dla miejskiego kuriera. Zasięg około 150 kilometrów. W założeniu brzmi nieźle, ale kiedy ostatnio widzieliście kuriera w czymś tak małym? Jest też Mercedes eSprinter o podobnych osiągach i (niestety) o podobnie małej DMC (około tony, bo dużo ważą akumulatory). Do wożenia lekkich przedmiotów o dużych gabarytach się nadaje.

Jest też osobowa wersja eVito oraz bardziej luksusowa odmiana EQV. Z deklarowanym zasięgiem powyżej 400 kilometrów brzmi to jak idealna hotelowa taksówka kursująca między centrum miasta a lotniskiem. Czysto, cicho, bezwonnie. Czy może być coś lepszego?

Albo samochód dla rodziny. Nawet z miast-sypialni spokojnie dojedzie do centrum metropolii, zaparkuje za darmo, a na miejscu będzie szybciej, bo przecież EV mogą korzystać z buspasów. Mercedes-Benz EQV brzmi więc, jak ciekawa propozycja. Zapraszam na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *