Mercedes i BMW rywalizują, aby zapełnić każdą rynkową niszę. Nawet taką, która nie wymaga zapełnienia. A jednak istnieją Mercedes GLC Coupe i BMW X4.

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8
https://autokatalog.samar.pl

Pomysł stworzenia coupe na bazie SUVa przypisuje sobie BMW. Takie coś w ogóle nie nazywa się SUV, a SAC (Sport Activity Coupe). Złośliwi cofają się dalej i wskazują na modele takie jak Pontiac Aztek czy Suzuki X-90.  Ten pierwszy, gdyby powstał choćby pod skrzydłami Jeepa, byłby pewnie rynkowym sukcesem, a tak kupują go dziś głównie fani Breaking Bad. W zeszłym roku widziałem fajny egzemplarz w Polsce za 30 tysięcy.

W każdym razie BMW stworzyło 4-drzwiowe coupe na bazie SUVa (X6, a potem X4), a Mercedes odpowiedział modelami GLE Coupe i GLC Coupe. Dziwię się, że Audi i Porsche dopiero teraz odpowiedziały Q8 i Cayenne Coupe, które nawiasem mówiąc nie są tak odważne, jak projekty BMW i Mercedesa.

Mercedes GLC w wersji SUV jest bardzo fajnym samochodem, godnym następcą ciekawego wizualnie, ale fatalnego na drodze GLK. Taka mini Gelenda. Ale są na tym świecie ludzie, którzy chcą sobie wmawiać, że jak coś ma nawet cztery drzwi, ale ściętą linię dachu, to automatycznie nazywa się coupe.

Niech im będzie. To dla nich powstaje Mercedes GLC Coupe. Samochód rzeczywiście, jak mówią koledzy z Auto Świata, może się podobać. Szanuję to. Jest na pewno lepszy niż Klasa C, na bazie której powstaje. Ma już nowszy system inforozrywki, chociaż jeszcze bez pełnego ekranu przez całą deskę rozdzielczą, jak w Klasie A lub Klasie B.

Polubić się nie polubiliśmy, ale też rozstaliśmy się z Mercedesem GLC bez urazy. Po prostu każde z nas poszło w swoją stronę. Ja do Jeepa, a Mercedes GLC do następnej redakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *