Nowy Qashqai to dla Nissana bardzo ważny samochód, który musi się zmierzyć choćby z popularnym Tiguanem. Gabarytami Qashqai plasuje się między większym Volkswagenem Tiguanem, a mniejszą Skodą Karoq.

Nissan zaprezentował koncepcyjny model Qashqai na targach w Genewie w 2004 roku. Pod koniec 2006 roku samochód trafił do produkcji. Pamiętam statyczną prezentację tego modelu wiosną 2007 roku i próby wyjaśnienia dziennikarzom, co to jest crossover i czym różni się od zwykłego hatchbacka oraz od samochodu terenowego.

Od tego czasu w Europie sprzedano ponad 3 miliony Qashqaiów, a po świecie jeździ ich w sumie około 5 milionów. W międzyczasie crossovery zawładnęły segmentem aut kompaktowych i mocno wchodzą w segment aut miejskich. W Europie Nissan Qashqai ma dziś 26 bezpośrednich konkurentów.

Zgodnie z panującą modą w nowym Qashqaiu jest większy grill w charakterystycznym dla Nissana kształcie litery V. Na reflektory w kształcie bumerangu zachodzi plastikowy element z napisem Qashqai. Z boku linia biegnąca od reflektorów aż po tylne lampy i mocne przetłoczenie na dole drzwi. Tył przypomina trochę SUVy Lexusa z pionowymi, ostrymi liniami idącymi spod lamp do zderzaka. Po raz pierwszy klapa bagażnika w Qashqaiu wykonana została z materiałów kompozytowych, dzięki czemu zaoszczędzono ponad 2,5 kilograma.

Jaki jest nowy Nissan Qashqai? Zapraszam na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *