Nowa KIA Ceed musiała spowodować spore zamieszanie w polskim oddziale Volkswagena. Nie, nadal skąpią mi germańskich szekli 🙂

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8

Volkswagen Golf jest samochodem drogim. Na tyle drogim, że wyraźnie odstaje od konkurencji. Ale też jaka to konkurencja? Jeśli chcesz niefunkcjonalny pojazd, co do którego jakości masz wątpliwości już na etapie jazdy próbnej, to i cena odpowiednio niższa. Aż tu nagle do salonów wjeżdża nowa KIA Ceed.

Jeździłem poprzednimi generacjami Kii Cee’d (tak, wtedy jeszcze z apostrofem). Były to samochody poprawne, ale gdybym miał wybierać Ceed lub Golf, nie zastanawiałbym się dwa razy i wybrałbym Golfa. Tymczasem trzecia generacja ma tak bogate standardowe wyposażenie, jest na tyle dobrze wykonana i na tyle praktyczna, że stawia Golfa w niewygodnej sytuacji. Do tego stopnia, że polski oddział Volkswagena musiał wzorzec kompaktowego hatchbacka sporo przecenić, żeby za bardzo nie odstawał od… Kii.

W dodatku nowa KIA Ceed, nawet jeśli wygląda generycznie, to jest miejscami podobna do kompaktowych aut z segmentu premium. Zwróćcie uwagę, kiedy w teście wspominam o Mercedesie Klasy A czy o BMW Serii 1. I zastanówcie się, czy kiedykolwiek mówiąc o Kii, zastanawialiście się nad jej podobieństwem do Mercedesa lub BMW.

Nowa KIA Ceed to wielki skok naprzód. Jeśli chcesz najnowsze technologie, nadal musisz zostawić fortunę w salonie Volkswagena, ale jeśli chcesz przyzwoitego samochodu wyposażonego dla normalnego człowieka, KIA Ceed powinna znaleźć się na twojej liście zakupów.

Nowa KIA Ceed wg Ani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *