Sformułowanie middle of the road dosłownie oznacza “środek drogi”, a w przenośni coś przeciętnego, niewyróżniającego się. I taki jest Opel Corsa. 

Opel Corsa jest średnich rozmiarów, przeciętnej urody, ma przeciętne osiągi. Za to może mieć nieprzeciętne wyposażenie, nieprzeciętną cenę i nieprzeciętnie ginąć w tłumie. O ile nie jest w kolorze zielonym. Nikt normalny nie kupuje zielonego samochodu, bo trudno taki później sprzedać. Bierzesz szary, granatowy, biały i wiadomo, że wartość rezydualna mniej spada. Podobnie z wyposażeniem. Po co inwestować w bajery, które tobie mają ułatwić życie, skoro przy sprzedaży wychodzisz na frajera?

O ile nie zarządzasz firmową flotą, tylko kupujesz samochód dla siebie, konfiguruj go według swoich upodobań. Chcesz mieć ogrzewaną kierownicę? Głupie pytanie. CHCESZ mieć ogrzewaną kierownicę. Pod domem parkuje właśnie testowe MINI, które nie ma ogrzewanej kierownicy nawet w opcji. Pewnie dlatego, żeby nie skanibalizowało BMW X1, które wygląda jak X3, więc właściwie nie ma sensu kupować X3. Byłoby głupio, gdyby ktoś zaczął od X3, a skończył na MINI Countryman.

Ale wróćmy na ziemię. Chcesz ogrzewaną kierownicę, którą w Corsie możesz zamówić. Chcesz jakiś wesoły kolor lakieru, bo życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć szarym metalikiem, który nazywa się księżycowe srebro. Poza tym Opel Corsa naprawdę jest przezroczysty i tylko niecodzienny kolor pozwoli ci znaleźć go na parkingu. Radzę zaopatrzyć się w drona. Z lotu ptaka będzie łatwiej dostrzec zgubę.

Chcesz duży wyświetlacz, bo wprawdzie Corsa nie ma nawigacji, ale obsługuje Apple Car Play i Android Auto. Z tym drugim jest pewien problem, ale można sobie poradzić. Chcesz… lista wyposażenia dodatkowego jest długa i robi się drogo. Wystarczająco trudno jest przekonać przeciętnego klienta do zakupu nowego samochodu, a co dopiero do zapłacenia za segment B ceny średnio wyposażonego auta z segmentu C. Szczególnie, że kiedy ktoś cię spyta, czym jeździsz, lepiej mieć zapisaną gdzieś ściągę. Bo poza tym Corsa naprawdę się nie wyróżnia.

Zobacz co na temat Corsy myśli Ania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *