Opel Grandland X Hybrid4 to hybrydowy crossover z napędem na wszystkie koła. Samochód powstał we współpracy z PSA. Pod spodem to Peugeot 3008, Citroen C5 Aircross, DS7.

W 2017 roku francuski koncern PSA, czyli Citroen, DS i Peugeot, kupił Opla od GM. W rezultacie powstał drugi największy po grupie Volkswagena koncern motoryzacyjny w Europie, a kolejne modele Opla stopniowo przechodzą z platform GM na rozwiązania PSA.

Zbudowany na platformie PSA EMP2 Opel Grandland X zadebiutował w 2017 roku i to obecnie największy SUV czy raczej crossover Opla. Zastąpił on Antarę.

Grandland X debiutował z 3-cylindrowym silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 130 KM i dieslem 1.6 o mocy 120 KM. W międzyczasie diesla 1.6 zastąpiono nieco mocniejszym dieslem 1.5, pojawił się też dwulitrowy diesel i turbo-benzyna 1.6 – to wszystko silniki znane z PSA.

Ale niezależnie od wersji silnikowej Grandland X, podobnie jak 3008 i C5 Aircross, był samochodem z napędem na przednią oś. Aż w końcu pojawiła się hybryda typu plug-in.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *