Peugeot e-2008 to elektryczna wersja francuskiego crossovera. Jak sprawdza się połączenie francuskiego zmysłu estetyki z francuską myślą techniczną?

Peugeot 2008 to jeden z najpopularniejszych B-crossoverów w Europie. W 2019 roku wyprzedzały go Renault Captur, Dacia Duster oraz Volkswagen T-Roc, ale w tym roku kończyła się sprzedaż pierwszej generacji 2008. Dane za rok 2020 na pewno będą odzwierciedlały efekt pandemii koronawirusa, ale mały crossover Peugeot ma wiele atrybutów, które powinny pomóc mu osiągnąć dobre wyniki sprzedaży.

Oprócz elektrycznego Peugeot e-2008 do wyboru są jeszcze silniki benzynowe i wysokoprężne. Od 2008 z napędem konwencjonalnym wersja zelektryfikowana różni się głównie znaczkami E w kilku miejscach na karoserii, lakierowanymi na kolor karoserii elementami maskownicy chłodnicy oraz po specjalną tapicerką z Alcantary przeznaczoną dla tego modelu.

Peugeot 2008 urósł w stosunku do pierwszej generacji. Jest o 14 cm dłuższy i mierzy teraz 430 cm długości. Rozstaw osi wydłużył się o 6 centymetrów. Samochód jest też o parę centymetrów szerszy, ale niższy. Co jeszcze się zmieniło? Zapraszam na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *