Testy samochodów Renault to loteria. Od dwóch lat co nie wsiądę do Renault, to coś skrzypi, puka, albo po prostu nie działa. Jakież było moje zdziwienie, kiedy Renault Scenic się nie zepsuł!

Z pamięci mogę wyliczyć: ostre krawędzie w Clio i Espace, tak rozklekotaną Lagunę Coupe, że po paru godzinach oddałem auto i odmówiłem testu, Espace, który najpierw nie chciał odpalić, a potem się zepsuł, Talismana, w którym skrzypiał fotel, bo w ciepły dzień rozprężała się środkowa konsola.W poprzedniej generacji Megane woda zbierała się w zbyt głębokich prowadnicach panoramicznego dachu. W obecnej generacji Megane woda ścieka po otwartej klapie do bagażnika. Czy wspominałem coś od Kadjarze? Nie? Trzeszczące wnętrze i zepsuty system nawigacji. Podobno egzemplarz sprzed seryjnej produkcji. Mam wrażenie, że pozbawione większych wad były tylko Captur i Twingo. I teraz Scenic.

Pomijam moje osobiste preferencje dotyczące wykończenia bagażnika czy braku uchwytów na napoje dla pasażerów podróżujących z tyłu. Renault Scenic codziennie odpalał mimo mrozów, które panowały w Polsce na początku stycznia i nie licząc zamarzniętych spryskiwaczy spisywał się dobrze. Zawieszenie było komfortowo mimo 20-calowych felg. Jedyną wadą był rozgrzewający się pół godziny diesel. Poważnie. Samochód stał całą noc pod domem (wiadomo, -10 stopni), rano go uruchamiałem, jechałem do Centrum (ok. 10 km, 20-25 minut w ruchu miejskim) i już u celu pojawiała się druga kreska (z 6-8?) na wskaźniku temperatury i zaczynało działać ogrzewanie. A było raptem -10 przez parę dni. Gdybym mieszkał na Podlasiu, pewnie musiałbym trzymać auto pod kołdrą i rano rozpalać pod nim ognisko.

Ale poza tym Scenic mnie nie zawiódł. W dodatku świetnie wygląda i znajoma Ani zapowiedziała mężowi, że może sobie swoje przesądy o samochodach na F schować do kieszeni, bo ona z dziećmi będzie jeździć Scenikiem, za którego on ma zapłacić. Koniecznie w tym kolorze.

Warto też wspomnieć, że Renault od wielu lat bardzo zwraca uwagę na bezpieczeństwo. Laguna była pierwszym samochodem, który uzyskał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Renault Scenic też został wysoko oceniony przez ekspertów tej organizacji.

A jak Ani spodobał się Renault Scenic?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *