Nowa Skoda Octavia po raz kolejny przejmuje technologie z Volkswagena, ale oferuje je tylko wybranym.

Partnerem odcinka jest firma Niedźwiedź-Lock, producent blokad i zabezpieczeń samochodowych, w tym elektronicznej blokady E-JOYLOCK:
https://www.niedzwiedz-lock.pl/zabezpieczenie-samochodu/e-joylock/

Skoda to marketingowy majstersztyk. Słyszysz Skoda i myślisz największy bagażnik i rozwiązania simply clever. Rzeczywiście Skoda jest zaprojektowana tak, żeby w porównaniu z innymi kompaktami była (przynajmniej w niektórych aspektach) naj. Największa, z największym bagażnikiem, z największą ilością ułatwiających życie rozwiązań.

Problem w tym, że Kowalski poza tym największym bagażnikiem i dużą ilością miejsca może nie nigdy nie doświadczyć tego, co w Skodzie teoretycznie nowatorskie i co mogłoby go zachęcić do spróbowania czegoś więcej.

Kiedy ma się trzy marki grające w tej samej lidze (Volkswagen, Seat i Skoda), trzeba je sztucznie pozycjonować. O Seacie i jego starym-nowym miejscu w tej układance za kilka tygodni. Tymczasem dziś chciałbym, żeby konfigurjący Skodę miał większy wybór, a nie tylko 0-1, jak w przypadku wydawałoby się standardowego dziś systemu rozpoznawania znaków drogowych ze szczególnym uwzględnieniem ograniczeń prędkości.

W wielu samochodach taki system jest albo w standardzie, albo od pewnego poziomu wyposażenia, ale pozostaje on niezależny od bardziej zaawansowanych rozwiązań wspomagających kierowcę. W Skodzie Octavii rozpoznawanie znaków tylko w Travel Assist, czyli jazdą półautonomiczną.

Jakoś nie widzę polskich klientów flotowych, którzy specjalnie dla czytania ograniczeń prędkości wydadzą nawet 3 tysiące złotych (w pakiecie) za coś, co ich zdaniem ogranicza ich swobodę i miłość do prowadzenia samochodu. Spróbowaliby, to może by zmienili zdanie, ale to inna historia.

Tymczasem takie rozpoznawanie ograniczeń prędkości daje czasem kierowcom do myślenia. Zdejmują nogę z gazu.

Ale wystarczy o moim upodobaniu do systemu rozpoznającego znaki drogowe. Nowa Skoda Octavia po raz pierwszy w gamie ma fotele Ergo z certyfikatem niemieckiej akcji na rzecz zdrowych pleców (w pakecie za 13950 pln!!!!!), po raz pierwszy w Skodzie pojawił się wyświetlacze przezierny (HUD – za 2750 pln w najwyższej wersji wyposażenia) i poraz pierwszy w Octavii pojawiła się 3-strefowa klimatyzacja (w pakiecie za ok. 4000 pln).

Kowalskiemu naprawdę zostanie duży bagażnik, bo nawet za podwójną podłogę musi zapłacić 700 pln, a dwustronna mata jest w pakiecie za 1450 pln. W Toyocie Corolli podwójna i dwustronna podłoga po prostu jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *