Nowa Skoda Octavia Scout nie zasługuje na odzakę skauta. To “pakiet działkowca” i parę kawałków plastiku.

🚔🚔🚔Ten samochód zabezpieczysz z Niedźwiedź Lock!🚔🚔🚔
https://www.niedzwiedz-lock.pl/marek-drives
🚦Odwiedź stronę Partnera kanału Marek Drives🚦

Kiedy stawiałem pierwsze kroki w dziennikarstwie motoryzacyjnym moi starsi koledzy byli już na etapie krzywienia się na wszystko i mówienia, że najlepsze czasy w motoryzacji są już za nami. Nie przeszkadzało im to we wznoszeniu toastów na część importerów, którzy organizowali prezentacje i pokazy, ale dziecko jest dziecko, napić się zawsze można. To taka świecka tradycja.

Ja wznosiłem toasty szczerze, bo do motoryzacji przeszedłem z działu nowych technologii. Podobało mi się wszystko, co nowoczesne. Widziałem potencjał tego, co producenci samochodów pokazywali w nowych modelach i obiecywali w przyszłości. Niestety kilkanaście lat później i ja mam wrażenie, że najlepsze już za nami.

I nie chodzi mi o przerost elektroniki nad percepcją przeciętnego właściciela samochodu danej marki. Bo nie oszukujmy się, że nowe samochody kupują sami młodzi i dynamiczni. Nie wyobrażam sobie niektórych ludzi (w tym mnie) próbujących np. dogadać się z nowym systemem inforozrywki w BMW. Co było nie tak z poprzednią wersją, którą dopiero co zaczynałem rozumieć?

Ale obsługi systemów, które mają ułatwiać ci życie z czasem się nauczysz. Gorzej, jeśli odchodzą lubiane modele czy rodzaje nadwozia. Na przykład podniesione kombi.

Dziś wszyscy chcą crossovery i SUVy, więc zastanawiam się, po co w ogóle Skoda oferuje jeszcze Octavię Scout. Z danych wynika, że to głównie pakiet na bezdroża, zmienione zderzaki i trochę plastiku na błotnikach i progach. Samochód nie wyróżnia się już wyglądem i można go zamówić nawet z napędem na przednią oś.

To jak zmienianie ramówki w radio lub tv w taki sposób, aby popularne programy z prime time’u przenieść na środek nocy. Nikt ich nie odsłucha/obejrzy, więc będzie można powiedzieć, że są zbędne. Mam wrażenie, że taki właśnie będzie los Skody Octavii Scout, którą ledwo da się odróżnić od zwykłej Octavii. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *