Volkswagen Passat Alltrack to jeden z nielicznych samochodów, który pozwala ci zajechać dalej, przewieźć więcej, zapewnia komfort, a przy tym nie jest SUVem.

Passat Alltrack to podniesione kombi. Ma dodatkowe zabezpieczenia, napęd na wszystkie koła, ale z daleka możesz nie zauważyć, że nie jest zwykły Passat. Na autostradzie prowadzi się jak zwykły samochód. Jest w miarę cichy, komfortowy, oszczędny. No i możesz nim zjechać z asfaltu bez obaw o uszkodzenie czegoś pod spodem.

W tym miejscu mała dygresja. Parę lat temu testowałem uterenowioną wersję jakiegoś samochodu osobowego. To chyba była Panda 4×4. Świetne auto! I naprawdę zdolne zajechać dalej niż (jak mi się wydawało) niejeden SUV. Jadę więc jakąś leśną drogą, dziury takie, że Panda w nich znika, błoto niemal przelewa się do wnętrza. Na końcu drogi polana, a na niej zaparkowana Corsa jakiegoś grzybiarza.

W związku z tym pamiętaj, że twoim samochodem też pewnie daleko zajedziesz, ale nie dziw się potem, jeśli coś ci będzie stukać w zawieszeniu, albo nie znajdziesz osłony pod silnikiem.

Wracając do Volkswagena, Passat Alltrack zaskoczył mnie w tym sensie, że ma sensowne kąty natarcia i zejścia. Szczerze mówiąc tego najbardziej się obawiałem przy mojej próbie terenowej. Wcześniej udało mi się uszkodzić dolną część zderzaka w Tiguanie. Zresztą później widziałem to samo uszkodzenie w innym filmie, na którym przedstawiano zdolności terenowe SUVa VW.

Od razu wyjaśniam, że moja próba terenowa to taki podjazd na skos pod wzniesienie. Ma to na celu doprowadznie do sytuacji, w której stoję na dwóch kołach – jednym przednim i jednym tylnym – a napęd na wszystkie koła musi być na tyle inteligentny, żeby wciągnąć mnie na szczyt. Czy Volkswagen Passat Alltrack sobie poradził? Obejrzyj test.

1 komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • To jest najlepszy rodzaj samochodów na rynku. Komfortowy i uniwersalny. Pokonałem 45 kkm Volvem V90 CC. Nie mogę się nachwalić. Volvo ma tez tą przewagę ze ekran można obsługiwać w rękawiczkach.