Volvo XC40 Recharge T5 (dawniej Twin Engine) to hybryda typu plug-in. W założeniu PHEV łączą zalety napędu elektrycznego i spalinowego, czyli na krótkich dystansach można jeździć na prąd i doładowywać akumulatory trakcyjne z gniazdka, a kiedy trzeba pojechać gdzieś dalej, korzysta się z silnika spalinowego.

Volvo XC 40 Recharge T5 (skomplikowana nazwa) to przedsmak pełnego elektryka Volvo Recharge P8. W 2018 roku testowałem Volvo XC40 z oznaczeniem T5, czyli z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 247 KM, z napędem na wszystkie koła. Kompaktowy crossover Volvo bardzo mi się spodobał. Zresztą nie tylko mnie. Dosłownie kilka tygodni przed testem XC40 wybrano Europejskim Samochodem Roku.

Wśród hybryd typu plug-in jest już z czego wybierać. Napęd ten dostępny jest zarówno w autach z segmentu premium, jak i w modelach marek masowych. Niestety niezależnie od marki i segmentu, cena PHEV jest nadal wysoka i w polskich realiach trzeba być bogatym gadżeciarzem, żeby sobie na coś takiego pozwolić.

Czy Volvo XC40 Recharge T5 to kolejny drogi gadżet? Zapraszam na test!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *