Volvo XC40 Recharge T5 (dawniej Twin Engine) to hybryda typu plug-in. W założeniu PHEV łączą zalety napędu elektrycznego i spalinowego, czyli na krótkich dystansach można jeździć na prąd i doładowywać akumulatory trakcyjne z gniazdka, a kiedy trzeba pojechać gdzieś dalej, korzysta się z silnika spalinowego.

Volvo XC 40 Recharge T5 (skomplikowana nazwa) to przedsmak pełnego elektryka Volvo Recharge P8. W 2018 roku testowałem Volvo XC40 z oznaczeniem T5, czyli z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 247 KM, z napędem na wszystkie koła. Kompaktowy crossover Volvo bardzo mi się spodobał. Zresztą nie tylko mnie. Dosłownie kilka tygodni przed testem XC40 wybrano Europejskim Samochodem Roku.

Wśród hybryd typu plug-in jest już z czego wybierać. Napęd ten dostępny jest zarówno w autach z segmentu premium, jak i w modelach marek masowych. Niestety niezależnie od marki i segmentu, cena PHEV jest nadal wysoka i w polskich realiach trzeba być bogatym gadżeciarzem, żeby sobie na coś takiego pozwolić.

Czy Volvo XC40 Recharge T5 to kolejny drogi gadżet? Zapraszam na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *