jak_prowadzic_ben_collins_slide

Marzy Ci się prowadzić samochód jak Ben Collins – legendarny Stig z programu Top Gear? Dajcie mi tor, dobry samochód, a pokażę wszystkim, jak się jeździ!

Prowadzić samochód najpierw uczymy się przez kilkadziesiąt godzin na kursie na prawo jazdy, a potem przez całe życie. O ile podczas kursu instruktor może nam przekazać kilka uwag jak zdać egzamin, o tyle potem większość z nas pozostawiona jest sama sobie. Niektórzy wraz z wiekiem i pokonanymi kilometrami nabierają doświadczenia, inni tylko złych nawyków.

jak_prowadzic_ben_collins_okladka

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne i bezsensowne są nasze zachowania na drodze. Jak ułamki sekund dzielą nas od zderzaka samochodu jadącego przed nami. Jak lekka mżawka potrafi zmienić toczący się wolno samochód w śmiertelny pocisk.

jak_prowadzic_ben_collins_jazda_na_mokrej_nawierzchni

Niektórzy z nas mają szczęście uczestniczyć w kursach, które pomagają usystematyzować wiedzę o prowadzeniu samochodu i ograniczyć niebezpieczne zachowania. Wiele cennych porad znajdziecie też w książce Bena Collinsa “Jak prowadzić“. Ja pokażę Wam dziś proste ćwiczenie. Przejazd z prędkością 60, 80 i 90 km/h po płycie poślizgowej symulującej mokrą nawierzchnię. Zadanie jest proste: na drogę wybiega dziecko i mam je ominąć.

Ben Collins – Jak prowadzić
Nieważne, czy jeździsz już od trzydziestu lat, czy dopiero co odebrałeś prawo jazdy, znajdziesz tu wszystko, o czym nie powiedział ci instruktor, czego zapomniał przekazać ci tato i o czym rzekomo wiedzą twoi koledzy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *