Światowy Kobiecy Samochód Roku (Women’s World Car of the Year) to konkurs, w którym jury złożone wyłącznie z kobiet głosuje na najlepsze samochody w poszczególnych segmentach. W tym roku Panie urzekł Jaguar F-Pace.

Kobiety coraz częściej decydują o zakupie samochody, zarówno dla siebie, jak i dla rodziny. Rośnie też liczba kobiet decydujących o zakupach firmowych. W konkursie Światowy Kobiecy Samochód Roku żeńskie jury wybiera samochody o oparciu o bezpieczeństwo, wartość, walory estetyczne, schowki, wygodę dzieci, łatwość prowadzenia, color, seksapil oraz wpływ na środowisko.

 

Jaguar F-Pace – Kobiecy SUV Roku i Światowy Kobiecy Samochód Roku

Jaguar F-Pace jest drogi, ale doskonale się prowadzi. Jeśli przyjąć stereotyp, w którym kobiety jeżdżą albo SUVami, albo kombi, to pierwszy SUV Jaguara jest rzeczywiście ciekawym wyborem. W tym sezonie auto na pewno jest en vogue, bo Audi Q5, BMW X3 i Porsche Macan można znaleźć nawet w paczce chipsów.

 

Honda Civic – Światowy Kobiecy Rodzinny Samochód Roku

Wprawdzie nowa Honda Civic nie dotarła jeszcze do Europy, ale można z góry założyć, że będzie co najmniej tak dobra, jak dostępna u nas 9. generacja. Szczególnie, jeśli nareszcie dorobi się systemu inforozrywki z prawdziwego zdarzenia, a nie przecenionego 2-dinowego radia z dolnej półki w Media Markcie. Na inforozrywce zarabia się pieniądze, a tymczasem Honda robi wszystko, żeby panie korzystały ze swoich smartfonów.

 

Ford Mustang – Światowy Kobiecy Wyczynowy Samochód Roku

W komunikacie prasowym jury nie przyznaje się, o którą wersję Mustanga chodzi, ale ja będę się upierał, że wersja 2.3 EcoBoost jest w większości przypadków tym rozsądnym wyborem. Mustang z 4-cylindrowym silnikiem jest wystarczająco szybki, a uśmiech nie znika z ust nawet na stacji benzynowej. Jedyny mankament to dźwięk. Z zewnątrz z daleka słychać… a może raczej nie słychać. W każdym razie wiadomo, że to nie V8.

 

Honda Jazz – Światowy Kobiecy Budżetowy Samochód Roku

Honda Jazz nie jest najtańszym samochodem w segmencie, ale najbardziej uniwersalnym. Zapakujesz do niej zakupy, psa, dziadków, rower… zaraz… gdzie się podziały dzieci? Aaa… siedzi na nich pies.

Volvo S90 – Światowy Kobiecy Luksusowy Samochód Roku

Niestety nie mogę Wam jeszcze pokazać testu nowego Volvo, bo ostatnie spotkanie z S90 skończyło się na lawecie. Do dziś nie wiadomo dokładnie co się stało. Na miejscu informatycy mechanicy powiedzieli “u nas działa”. W tej chwili pod domem zaparkowane stoi Volvo V90, które (podobnie jak S90) jest PRZEPIĘKNE i prowadzi się PRZEZAJEBIŚCIE. Test niebawem.

volvo_s90_laweta

 

Toyota Prius – Światowy Kobiecy Zielony Samochód Roku

Gratulacje należą się Toyocie nie tyle za stworzenie super-oszczędnego samochodu, co za sprzedanie tego szkaradztwa, jako czegoś wyjątkowo modnego. Nowy Prius jest o pół roku świetlnego przed swoim poprzednikiem, ale nadal ma w sobie coś z chodzenia z gołymi kostkami w listopadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *