Engineers added a cold air vent to certain Chevrolets for the 2016 model year to help keep smart phones wirelessly charging in the car from overheating. The industry-first feature will be available in 2016 Chevrolet Impala, Malibu, Volt and Cruze models equipped with wireless charging and Chevrolet MyLink. The Active Phone Cooling feature works when the car’s heating, ventilation and cooling system is on.Ładowaliście kiedyś komórkę w rozgrzanym samochodzie? Z jakim skutkiem?

W upalne dni zdarza mi się przegrzać smartfona podczas aktywnego korzystania na ogordzie, pod parasolem. W samochodzie może być tylko gorzej. Powiecie, że w samochodzie nie powinienem bawić się komórką i macie rację. A co z nawigacją? Albo zwykłym ładowaniem? O ile uchwyt na telefon nie sięga w okolice nawiewu klimatyzacji, to dupa zbita. A pewnie w Waszych samochodach przyssawka na szybie ma górą kilka centymetrów długości.

Z pomocą przychodzą ludzie z Chevroleta. Niestety na razie dotyczy to tylko niektórych modeli na rynku amerykańskim, w których przy okazji producent oferuje bezprzewodowe ładowanie. W specjalnym schowku na smartfona jest dodatkowy nawiew klimatyzacji. Bez chłodzenia w gorącym aucie telefon najprawdopodobniej przestałby się ładować po paru minutach.

Problemy pierwszego świata? To wyjrzyj za okno. Dziś wg meteo.pl będzie chłodniej, bo niecałe 30 stopni.

https://youtu.be/SWJxzpW0gQs

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *