I cóż, że ze Szwecji?
tocozzezeszwecji
Prawy przód
Sorry, ale zamiast dziewczyny na zdjęciu będzie goły facet w Volvo. Jeszcze nie teraz, ale do niego też dojdziemy.

Wszystko zaczęło się od “reklamy” nakręconej przez niejakiego Christoffera Castora. Szwed chciał sprzedać swoje Volvo 240 kombi. Wyszedł z tego Lars von Trier (i bardzo mi nie pasuje do konwencji, że von Trier jest Duńczykiem, więc wrzucę Castora i von Triera do worka z napisem “dziwni Skandynawowie”).

Półtora miliona klików na YouTube później znalazł się kupiec. Znalazło się też Volvo Cars US, które poprosiło Castora o sparodiowanie samego siebie z V60 w tle. I tu pojawi się goły facet.

#LOLVO

Szacun dla Volvo, bo ich produkty może i są atrakcyjne wizualnie i bezpieczne, ale nie jakoś mnie nie podniecają…

Lewy przód

…tak jak Redaktora Maznasa nie podnieca nowy Volkswagen Passat.

Z jednej strony rozumiem ludzi zajmujących się opisywaniem motoryzacji, bo im więcej samochód robi za nich, tym mniej oni mają do powiedzenia. Z drugiej jednak strony darcie szat z powodu nowego trendu, to jak pisanie w XIX wieku o przewadze bryczki konnej nad automobilem.

Volkswagen przejął się wpisem i obiecał zaprosić Redaktora Maznasa na prezentację nowego Passata. Już szukam jakiegoś samochodu, który też mogę zjechać w dniu premiery 😉

Może Volkswagena Nowego Nowego Garbusa Wydma?

Niemówiącym w języku lengłidż wyjaśniam, że w powyższym materiale Volkswagen obiecał nie tylko wprowadzenie na rynek The Beetle Dune w 2016 roku, ale nawet zapowiedział, że będzie wersja kabrio. Tylko co to za samochód terenowy z napędem na przednią oś (FWD off-roader)?!?!?!? Czy Volkswagen naprawdę nie potrafi wymyślić nic lepszego? A ta reklama to dowód na to, że Christoffer Castor miał rację.

To co, jadę na prezentację?

Bo zwykły Garbus też mi się średnio podoba (a na tej prezentacji byłem aż w Meksyku).

Prawy tył
Tymczasem Mercedes-Benz nie boi się dziennikarzy motoryzacyjnych żyjących mentalnie w XIX wieku. Nie boi się, bo wie, że uśpi czujność nawet najwytrwalszych. Cztery godziny prezentacji i paneli, w tym liczne przemówienia oficjeli i oto na budowany odcinek autostrady wjeżdża autonomiczna ciężarówka. ciezarowka1

Skąd wiemy, że jest autonomiczna? Bo na telebimie jest widok z kokpitu.
ciezarowka2

Niemcy są bardzo praktyczni i wiedzą, co robią. W związku z postępującą globalizacją po drogach będzie jeździło więcej ciężarówek dostarczających nam zamówione przez internet towary. Nawet jeśli nie nam, to po naszych drogach, przez nasz kraj. Tymczasem brakuje kierowców, bo zawód uważany jest za mało prestiżowy, o czym wspominała na TEDx Iwona Blecharczyk – Trucking Girl.

Jeśli w Polsce rzeczywiście jest ok. 3 tysięcy kobiet z uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek, to do Niemiec prowadzi m.in. A2 Autostrada Wolności.

Wracając zaś do autonomicznych ciężarówek, to praktyczni Niemcy wierzą, że dzięki systemom wyręczającym ludzi z pewnych czynności, kierowcy będą mogli po drodze zająć się formalnościami, wzrosną wydajność, oszczędność i bezpieczeństwo, a także prestiż zawodu.

Więcej na ten temat już niebawem.

A tymczasem: Czas zalać tory asfaltem. Redaktor Bąk w formie.

Lewy tył
Czy po wprowadzeniu parkometrów łatwiej znaleźć miejsce parkingowe? Wątpię. Za to łatwiej opróżnić portfel. I obawiam się, że podobnie będzie z nowymi parkometrami w Madrycie, które mają pobierać wyższe opłaty od nieekologicznych samochodów.

Z drugiej jednak strony hybrydy i inne modele emitujące mniej szkodliwych substancji mają dostawać zniżki. Wszystko w oparciu numer rejestracyjny samochodu, który trzeba podać przed uiszczeniem opłaty.

Jakiego rodzaju opłaty lub zniżki skłoniłyby Was do zakupu bardziej ekologicznego samochodu?

Piąte koło u wozu
Ucieczki przed policją zwykle źle się kończą. Szczególnie, kiedy ucieka się samochodem o napędzie elektrycznym. Czasem problemem nie jest nawet zasięg.

Wyszły z tego niezłe fajerwerki na 4 lipca. A skoro o tym amerykańskim święcie mowa, to dlaczego my nie potrafimy tak się cieszyć?

Pewnie dlatego, że pasaciki w dizlu mają napęd na przód.

No, nie wygląda to tak spektakularnie.

Tymczasem bądź człowiek i podziel się ze znajomymi. Niech też poczytają #czterykolka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *