vito_bagaznik

Mercedes Vito Tourer prezentowany w teście ma bagażnik o pojemności prawie 1000 litrów. Zmieści się w nim np. fotel. Ale co robi fotel w bagażniku?

Mercedes-Benz Vito to lekki samochód dostawczy. Model zadebiutował w 1996 roku, zastępując wysłużonego MB100. W pierwszej generacji oprócz wersji użytkowych, pojawiła się też luksusowa salonka, nazywana Klasą V. W drugiej generacji bogatsza wersja osobowa nazywała się Viano. Do podziału na Vito i Klasę V Mercedes powrócił w trzeciej generacji, z którą mamy do czynienia teraz.

MB100

W nowym Mercedesie Vito, skromniejszej wersja Klasy V, do wyboru są dwie długości rozstawu osi, trzy długości nadwozia, trzy wersje nadwozia, trzy poziomy wyposażenia i trzy rodzaje napędu. Samochód można zamówić z zamkniętą przestrzenią ładunkową (furgon), jako połączenie wersje pasażerskiej z dostawczą (Mixto) oraz w wersji pasażerskiej (Tourer), 8-miejscowejDostępne są też napędy na przód, tył lub na wszystkie koła.

W zależności od wersji Vito ma DMC między 2,5 a 3,2 tony. Przestrzeń ładunkowa ma pojemność od 580 litrów dla kompaktowego Vito Tourera do 6,6 m3 w przypadku furgonu z przedłużonym rozstawem osi.

Obejrzyj też test Mercedesa Klasy V.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *