Jazda próbna

Mercedes-Benz Vito – do pracy i dla rodziny – test

vito_bagaznik

Mercedes Vito Tourer prezentowany w teście ma bagażnik o pojemności prawie 1000 litrów. Zmieści się w nim np. fotel. Ale co robi fotel w bagażniku?

Mercedes-Benz Vito to lekki samochód dostawczy. Model zadebiutował w 1996 roku, zastępując wysłużonego MB100. W pierwszej generacji oprócz wersji użytkowych, pojawiła się też luksusowa salonka, nazywana Klasą V. W drugiej generacji bogatsza wersja osobowa nazywała się Viano. Do podziału na Vito i Klasę V Mercedes powrócił w trzeciej generacji, z którą mamy do czynienia teraz.

MB100

W nowym Mercedesie Vito, skromniejszej wersja Klasy V, do wyboru są dwie długości rozstawu osi, trzy długości nadwozia, trzy wersje nadwozia, trzy poziomy wyposażenia i trzy rodzaje napędu. Samochód można zamówić z zamkniętą przestrzenią ładunkową (furgon), jako połączenie wersje pasażerskiej z dostawczą (Mixto) oraz w wersji pasażerskiej (Tourer), 8-miejscowejDostępne są też napędy na przód, tył lub na wszystkie koła.

W zależności od wersji Vito ma DMC między 2,5 a 3,2 tony. Przestrzeń ładunkowa ma pojemność od 580 litrów dla kompaktowego Vito Tourera do 6,6 m3 w przypadku furgonu z przedłużonym rozstawem osi.

Obejrzyj też test Mercedesa Klasy V.

Przeczytaj też to

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *