Peugeot 208 i Opel Corsa to pod spodem to praktycznie ten sam samochód. Ale czy różnią się na tyle, żeby zastanawiać się nad wyborem?

Peugeot 208 to zdobywca tytułu Car of the Year 2020 – Europejski Samochód Roku. Zaprezentowana w 2019 roku na targach w Genewie druga generacja 208-ki występuje z napędem spalinowym (benzyna i diesel) oraz elektrycznym.

Opel Corsa to już szósta generacja miejskiego auta i kolejny model wyprodukowany pod skrzydłami PSA. W 2017 roku francuski koncern kupił Opla od GM. W rezultacie powstał drugi największy po Grupie Volkswagena koncern motoryzacyjny w Europie. Podobnie jak 208, również Corsę można zamówić z napędem konwencjonalnym oraz elektrycznym.

Zwykle sceptycznie podchodzę do takich współprac. PSA musiało już bardzo jasno odróżnić od siebie marki Peugoet i Citroen, a potem jeszcze DS. Z drugiej strony, skoro Grupa Volkswagena radzi sobie z Volkswagenem, Seatem i Skodą, to dlaczego PSA nie miałoby sobie poradzić jeszcze z Oplem?

To nie jest ordynarny badge engineering, czyli przyklejanie znaczka innej marki na z grubsza ten sam samochód. Gdyby ktoś mi nie powiedział, że Corsa to 208, pewnie dłuższą chwilę bym się nie zorientował. Corsa jest od 208 o pół centymetra dłuższa i mierzy 406 cm. Wynika to głównie z dłuższych zwisów, bo rozstaw osi jest niemal identyczny, tzn. w Peugeot jest o 2 mm dłuższy niż w Corsie i wynosi 254 cm. Corsa jest o 2 cm szersza (176,5 cm) oraz o 5 mm wyższa (143,5 cm).

Uruchomiłem nowy kanał – Marek’s Gear – Sprzęt Marka. Na tym kanale będę opowiadał o sprzęcie, który wykorzystuję w moich budżetowych produkcjach. Zajrzyj i jeśli Ci się spodoba, zostaw suba!

Opel Corsa i Peugeot 208 – zapraszam na porównanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *