Jazda próbna

Peugeot 308 SW FL – Le Break

Peugeot 308 SW po kuracji odmładzającej wygląda… dokładnie tak samo. Ale jeśli szukasz komfortowego, oszczędnego kombi, odwiedź salon Peugeot.

Spotkanie na wysokim szczeblu w Sochaux.

– Pierre, Louis, Raphael, na czym polega sukces Volkswagena Golfa?
– Nie wiemy, bo od 40 lat wygląda tak samo, a my się tu staramy wymyśleć ciekawy design i nic z tego.
– W takim razie 308 po liftingu będzie nazywać się “po liftingu”, ale nic w nim nie zmienimy. Ciemny lud to kupi.

Zrobiłem tym autem dłuższą trasę po Polsce i za każdym razem, kiedy widziałem po drodze Peugoet 308, przyglądałem się szukając różnic. Nadal nie wiem, czy któryś z nich był poliftowy. Ale to mi nawet specjalnie nie przeszkadza, bo Peugeot 308 SW od początku był niezłym samochodem. W porównaniu z hatchbackiem kombi jest paskudne, ale wynagradza to walorami użytkowymi i komfortem, które sprawiają, że warto ten samochód rozważyć.

Natomiast podziwiam Peugeot za konsekwencję w wymyślaniu ciekawych rozwiązań, a następnie psucie ich w imię… nie wiem czego. Dlaczego między zegarami nie widzę informacji z nawigacji? Dlaczego nawigacja widzi całą Warszawę, jako jedno wielkie zagrożenie fotoradarowe? Dlaczego dane z komputera pokładowego wyświetlają się tylko na parę sekund? Facelifting to doskonała okazja, żeby takie drobiazgi poprawić. Zamiast tego Peugeot 308 SW ma (podobno) nowy zderzak i nowe kolory lakieru.

Ale tak wygodnego samochodu w dłuższą trasę w tym segmencie ze świeczką szukać.

P.S.

Złośliwym wyjaśniam, że “Le Break” w tytule nie oznacza, że samochód za chwilę się zepsuje. “Break” to po francusku kombi. I Francuzi nauczyli się już, że tej nazwy lepiej na samochodach nie umieszczać, bo w źle się kojarzy tym, którzy mówią po angielsku. Francuski samochód wcale się nie psuje.

Peugeot 308 SW wg Ani.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *