Citroen C5 Aircross zostawia z tyłu bagaż ostatnich dwóch dekad francuskiego stylu zarządzania i otwiera się na klienta. O ile Creative Technology to pusty slogan, o tyle Inspired By You znajduje odzwierciedlenie w nowym SUVie.

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8
https://autokatalog.samar.pl

Na początek wyjaśnię, o co mi chodzi z tą Nową Falą, żeby ktoś mi nie zarzucił dyletanctwa pokroju działu reklamy polskiego importera Subaru.

Pomarańczowy samochód to jeszcze nie Mechaniczna Pomarańcza, bo książka pod tym tytułem i film na jej podstawie to dystopijna opowieść, której nie chcesz kojarzyć ze swoim produktem. To tak na marginesie. A teraz o Nowej Fali.

Nowa Fala w kinie francuskim to awangardowy nurt początku lat 60. ubiegłego wieku. Techniczne nowinki pozwoliły na eksperymenty i obniżenie kosztów produkcji filmowej. Pozwalano też sobie na większą swobodę w konstrukcji dramaturgicznej. I to mi się skojarzyło z Citroenem C5 Aircross.

Przez lata koncern PSA zdawał się być zabetonowaną francuską korporacją, w której myślą przewodnią było “robimy po swojemu, bo wiemy lepiej”. Dlatego też przez lata Francuzi opierali się uprzyjemnianiu życia kierowcom. Ta filozofia znajdowała też odzwierciedlenie we współpracy z mediami. Do niedawna serwisy prasowe Peugeot i Citroen były najgorszymi w branży (nadal są słabe, ale nie tragiczne). Ściągnięcie czegokolwiek wymagało instalacji jakiegoś dziwnego pluginu (oczywiście tylko pod Windows) ze strony, której certyfikat bezpieczeństwa pozostawiał wiele do życzenia. Dział prasowy też nie pomoże, bo ma zablokowany WeTransfer i może najwyżej wysłać kurierem pliki na pendrivie. Brakowało tylko Minitela.

Ale od paru lat w Citroenie widać zmiany. Szefem firmy została Brytyjka, Linda Jackson, a w ofercie pojawiają się coraz ciekawsze modele (C4 Cactus, nowe C3 i C3 Aircross). Citroen C5 Aircross wykorzystuje nowinki techniczne, a firma skupia się na tym, czego chcą klienci, a nie co wydaje się jakiemuś mentalnemu potomkowi Marii Antoniny.

Citroen C5 Aircross nie jest samochodem doskonałym, ale jest samochodem bardzo udanym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *