Mercedes-Benz S560 Coupe jest wszystkim, czego szukałem w innych samochodach.

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8
https://autokatalog.samar.pl

Barok w architekturze kojarzy mi się z ostentacyjnym, bogatym stylem, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Przypominające kryształy reflektory Mercedesa Klasy S czy pokryte czerwoną skórą i aluminiowymi panelami wnętrze na pewno nie są dyskretne. Ale są ludzie, którzy kupując auto w cenie od pół miliona w górę chcą widzieć, za co płacą. I w Mercedesie nie będą mieli żadnych wątpliwości.

Być może na razie nie grozi mi zakup Mercedesa S560 Coupe (w garażu postawiłbym go zaraz obok nowej Gelendy), ale bardzo dobrze czułem się za jego kierownicą. Równolegle testowałem BMW Serii 8 i mimo mojej sympatii do tej marki, 200 kilometrów z planu zdjęciowego do domu wracałem Mercedesem. Mercedes-Benz S560 Coupe jest bardzo komfortowy, a przy tym ma świetnie rozwiązane systemy wspomagające kierowcę oraz multimedia.

Mercedes-Benz S560 Coupe sam zmieni pas, sam zwolni, przyspieszy. W dodatku aktywny tempomat potrafi korzystać nie tylko z wewnętrznej nawigacji, ale też z danych ze smartfona. Ja na przykład korzystam w Android Auto i to działa. Trzeba tylko uważać na świeżo otwartych odcinkach, bo tam nawigacja potrafi się zgubić i samochód zaczyna zwalniać, wydawałoby się bez przyczyny. Ale nawigacja Google do następnego przejazdu się zaktualizuje, a nawigacja Mercedesa… wątpię.

Do tego Mercedes-Benz S560 Coupe ma doskonały dźwięk. Moim zdaniem tryb sportowy służy tylko do strzelania z wydechu, bo akurat do szybkiej jazdy po krętych drogach ten samochód się nie nadaje. Ale do długich tras po autostradzie? To jest to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *