Toyota Hilux to jeden z najpopularniejszych pickupów na świecie. Do Forda F-150 trochę mu brakuje, ale kiedy myślę pickup, to pierwsza na myśl przychodzi mi właśnie Toyota Hilux.

Skonfiguruj ten samochód w Auto Katalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8
https://autokatalog.samar.pl

Według IBRM Samar w 2018 w Polsce sprzedano 3388 samochodów typu pickup. Liderem rynku jest Ford z modelem Ranger (911 sztuk), Toyota Hilux jest na drugim miejscu (737 sztuk), a podium zamyka Isuzu D-Max (491 sztuk). Dalej są Volkswagen Amarok, Nissan Navara, Mitsubishi L200, Mercedes-Benz Klasy X, Fiat Fullback, SsangYong Musso i UAZ Profi. Jeśli nie wiedzieliście, że UAZ sprzedaje na polskim rynku jakieś samochody, a w dodatku pickupa, to zasługa prężnie działającego działu prasowego tej marki. Jakość sama się obroni i pewnego dnia wszyscy będziemy jeździli samochodami Cделано в Pоссии.

Ale ja chciałem o Toyocie Hilux. Nie jestem fanem pickupów. Uważam, że w Europie jest to najmniej przydatny rodzaj nadwozia, jaki można sobie wyobrazić. Rozumiem, że chcesz się poczuć jak kowboj, albo afgański handlarz kóz (znam dziewczynę, która poleciała na kolesia w salwar kameez, więc nie skreślaj od razu tej stylówy), ale w naszym położeniu społeczno-geograficznym towar na pace albo moknie, albo ktoś ci go ukradnie. I w przeciwieństwie do afgańskiego handlarza kóz lub kowboja, nie możesz złodziejowi ani uciąć ręki, ani go zastrzelić. Taki mamy klimat.

W każdym razie zakup każdego pickupa w Polsce należy zacząć od zastanowienia się nad zabudową lub przynajmniej zakryciem paki. Dotychczas spotkałem się z rozwiązaniami złymi i gorszymi. Ciężko pracujące, nieszczelne rolety, pokrywy z dodatkowymi kluczami, bo kto by to integrował z zamkiem centralnym, wiecznie zaparowane budy. I nagle okazało się, że Toyota Hilux (w wersji 50th Anniversary) ma szczelną klapę zintegrowaną z zamkiem centralnym. Jako żyję, takich luksusów w sprzedawanych w Polsce pickupach nie widziałem.

Nadal podróż wymagała podzielenia bagażu na sprzęt wideo (ten podróżuje wewnątrz) i ubrania (te mogą jechać na pace), ale zrobiłem tym samochodem ponad 1200 km po Polsce, na niektórych odcinkach było nas wewnątrz czworo i mnie (nie wiem jak tym z tyłu) było wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *