Opel Mokka to projekt odważny i czysty, ekscytujący, ale przystępny (twierdzi Opel). Do nowej Mokki trafiło kilka premier, które stopniowo będą pojawiać w kolejnych modelach Opla.

Mokka to pierwszy model z Opel Visor – nową “twarzą”. Chodzi o panel między reflektorami, gdzie normalnie byłaby maskownica chłodnicy. Właściwe wloty powietrza są niżej, ale Opel Visor świetnie sprawdzi się na nowych, zelektryfikowanych modelach.

Nowa Mokka to też pierwszy model Opla z nowym, dwuwymiarowym emblematem w miejsce trójwymiarowego. Kolejne nowości to nowa deska rozdzielcza o nazwie Pure Panel oraz fakt, że Mokka od początku produkowana jest w wersjach z napędem spalinowym i elektrycznym.

Ale pod spodem Mokka to w dużej mierze Peugeot 2008. Aby modele różniły się bardziej niż Peugeot 208 i Opel Corsa, Mokka została skrócona. W wyniku tego zabiegu b-crossover Opla ma mniej miejsca w bagażniku i trudniej zająć miejsce na kanapie.

Wewnątrz jest po oplowemu. Jedynie system inforozrywki jest ewidentnie z Peugeota. To dla kogo jest Mokka, który wewnątrz grupy Stellantis musi konkurować z 2008, C3 Aircross czy 500X?

Zapraszam na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *