Volkswagen Tiguan to trzeci najlepiej sprzedający się SUV na świecie po Toyocie RAV4 i Hondzie CR-V, lider segmentu w Europie. Co takiego ma w sobie kompaktowy suv?
Volkswagen Tiguan 2021 to druga generacja kompaktowego SUVa po faceliftingu. Volkswagen Tiguan trafił do sprzedaży w 2007 roku i od tego czasu sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy na całym świecie. Oprócz zwykłego Tiguana, Volkswagen oferuje też wersję Allspace z przedłużonym o 11 cm rozstawem osi i z możliwością zamówienia trzeciego rzędu siedzeń.
Zmiany z zewnątrz to przede wszystkim nowa, większa maskownica chłodnicy z większym logo. Podobno nowy grill ma bardziej przywodzić na myśl Touarega i nieoferowanego w Europie Atlasa. W standardzie są reflektory w technologii LED, a wyższych wersjach wyposażenia matrycowe reflektory IQ.
W chwili debiutu wersji poliftowej dostępny jest silnik benzynowy 1.5 TSI o mocy 130 lub 150 KM z napędem na przednią oś i 6-stopniową skrzynią biegów lub (opcjonalnie w wersji 150-konnej) z 7-stopniową przekładnią dwusprzęgłową. Do tego diesel 2.0 TDI o mocy 150 KM z 7-stopniowym DSG. Opcjonalnie z napędem na wszystkie koła 4MOTION. Na niektórych rynkach są jeszcze 122 i 200-konne diesle.
Pojawią się jeszcze wersje eHybrid, czyli hybryda typu plug-in o zasięgu w trybie elektrycznym około 50 km i Tiguan R z dwulitrowym silnikiem TSI o mocy 320 KM i napędem na wszystkie koła z rozdziałem momentu obrotowego między tylnymi kołami.
Tiguan występuje w wersjach wyposażenia: po prostu Tiguan, Life, Elegance i R-Line (nie mylić z Tiguanem R). W po prostu Tiguanie dostajemy m.in. 17”-calowe felgi, reflektory w technologii LED, wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą, proaktywny system ochrony pasażerów, wielofunkcyjny wyświetlacz czy system inforozrywki MIB3 z radiem i 8 głośnikami.
Co jeszcze się zmieniło? Zapraszam na test!
Dodaj komentarz