Uwielbiam, kiedy na prezentacjach wmawia się przedstawicielom mediów, że nowy produkt jest premium. Taki ma właśnie być nowy Volkswagen Touareg.

Skonfiguruj ten samochód w AutoKatalogu Samar
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.samar.catalogue
https://itunes.apple.com/pl/app/auto-katalog-samar/id1361950238?mt=8

O co chodzi z tym premium? Jakość, nowe technologie, cena? Ceny nowego Touarega zaczynają się tam, gdzie kiedyś kończył się dobrze wyposażony egzemplarz drugiej generacji. Zaczynamy od ćwierć miliona, a realnie bez 350 tysięcy nie podchodź. Boli.

Parę tygodni temu byłem na statycznej prezentacji dla mediów, oglądałem Touarega i miałem mieszane uczucia. W studio stał duży, nijaki samochód z dużymi wyświetlaczami, napakowany jakimiś nowymi rozwiązaniami, ale całość nie była spójna. Obawiałem się, że kiedy zasiądę za kierownicą i przejadę się nim po drodze, będzie jak w Volkswagenie Polo: na pierwszy rzut oka fajny, ale drogi i beznamiętny.

Co takiego ma nowy Volkswagen Touareg? Ma aktywną stabilizację osi (niby nic nowego), adaptacyjne zawieszenie (to już było), cztery skrętne koła (można mieć nawet w Renault), inteligentne reflektory omijające nadjeżdżające samochody (ziew), 15-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki (jprdl, więcej niż mój laptop). Ale to wszystko spina się w sensowną całość.

Volkswagen Touareg jest szybki i nadspodziewanie zwinny, jak na dwutonowe auto. Na krętych górskich drogach zachowuje się jak znacznie mniejszy samochód. System inforozrywki nie jest tak fajny, jak w Mercedesie Klasy A, ale i tak robi wrażenie na tle dotychczasowych propozycji Volkswagena.

A o co chodzi z tym premium? Na pewno Touareg jest flagowym SUVem Volkswagena. Systemy wspomagające kierowcę ma porównywalne z Arteonem. Inforozrywka jest na najwyższym poziomie. Prowadzenie nadspodziewanie dynamiczne, ale jednocześnie komfortowe. Niby nie tak prestiżowy jak Audi czy BMW, ale też nie kole w oczy. Znajomy kupił kiedyś Mercedesa. Po raz pierwszy i ostatni. Klienci krzywo patrzyli. Ale na Touarega już nie zwracali uwagi. Tymczasem on jeździł tańszym Audi.

Jaki naprawdę jest Volkswagen Touareg?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *