BMW 2 Gran Coupe to taki sedan z hatchbacka, który nazywa się coupe, żeby ktoś się nim zainteresował.

Partnerem odcinka jest firma Niedźwiedź-Lock, producent blokad i zabezpieczeń samochodowych, w tym elektronicznej blokady E-JOYLOCK:
https://www.niedzwiedz-lock.pl/zabezpieczenie-samochodu/e-joylock/

Kiedyś wszystko było proste. BMW miało w ofercie Serie 3, 5 i 7. Seria 3 występowała w wersjach sedan, kombi, coupe i kabrio. Potem pojawiła się Seria 5 kombi. A potem Seria 6, czyli coupe na bazie Serii 5. A potem Seria 8 zamiast 6, a potem znów 6, a potem znów 8. Można się w tym pogubić.

Ponieważ w międzyczasie do gamy modelowej dołączyły SUVy i BMW zaczęło wypełniać kolejne nisze, postanowiono zmienić nazewnictwo tak, żeby wszyscy od razu wiedzieli o co chodzi: nieparzyste sedany i kombi, parzyste coupe i cabrio. Tylko że jest jeszcze minivan 2 Active Tourer i pojawiły się 4-drzwiowe coupe i GT, które nie wiadomo, jak sklasyfikować.

I tak z hatchbacka Serii 1 powstało BMW 2 Gran Coupe – przednionapędowy sedan z opadającą linią dachu i nadspodziewanie sensownym bagażnikiem.

Czy to źle, że BMW wypełnia kolejne nisze? Myślę, że BMW 2 Gran Coupe to nie samochód na rynek europejski, a raczej amerykański, gdzie hatchbacki są mniej popularne. A jakim samochodem Seria 2 sed… przepraszam, Gran Coupe? Zapraszam na test!

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Cholera.. Pierwsza BeeMKA która mi się podoba. Chociaż nigdy go nie kupię bo mam już auta które są w moich planach!